| MissDelevingne a întrebat:

REPEDE!
Daca atunci cand pun telefonul la formatat si imi spune ca s-a incarcat si e 100% eu daca i mai tin conteaza pentru formatare?

4 răspunsuri:
| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Nu! Daca scrie 100% inseamna ca a terminat si degeaba il mai tii!

| R1pstar a răspuns:

Nu

| strumfverde a răspuns:

Doar cele Ni-Mh necesitau formatare
La Li-Ion dupa ce se incarca complet exista un circuit care decupleaza bateria de la incarcare. Daca vrei sa te convingi pui mana pe transformator (alimentator) la 10-15 min dupa ce il pui la incarcat si vezi ca e cald, dupa 2-3-4 ore cand se termina incarcarea daca pui mana pe el e rece.
Deci - formatarea nu isi are sensul, practic nu il poti tine la incarcat 14 ore (il tii in priza degeaba).

| 77Sergiu77 a răspuns:

Da deoarece asa bateria va tine mai mult