| Onofrei_Claudiu_Ionut_1995 a întrebat:

Respect TPU.ro!

de ce nu pot muta aplicaţiile descărcate de pe magazin play, ex WhatsApp pe cardul extern cd *memorie suficientă, + nu pot descărca alte aplicaţii pentru că îmi specifică "Memorie plină" dacă aş muta aplicaţiile pe card s-ar reduce spaţiul ocupat al memoriei interne ar nu pot facea asta. din motive neştiute. am auzit că se poate dacă îmi fac root. dar acum o săptămână am "resetat telefonul la setările din fabrică dar înainte de asta puteam să mut ce vreau şi unde vreau fără root vă rog ajutaţi-mă

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unele aplicatii se pot muta pe card. Altele nu. Pentru asta trebuie root-at.

| Onofrei_Claudiu_Ionut_1995 explică:

#Salontanul acu 2 săptămâni aprox înainte să dau *revenire la setările din fabrică puteam să mut tot ce luam după magazin play oriunde fară root big grin şi făcusem asta cu ajutorul unui tutorial care nu il mai gasesc avea legătură cu formatarea cardului.