| LanguageMaster a întrebat:

Rețeaua Digi Mobil are probleme cu semnalul?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Cosmin_1995 a răspuns:

Salut!
Lucrez in telecomunicatii pe intrebarea pe care ai pus-o depinde de zona in care locuiesti pentru ca Digi Mobil nu are semnal peste tot din cauza ca se cauta pe plan urban adica pe oarse are acoperire 4 G iar in afara oraselor pe zona rurala depinde daca sunt antene 3 G.
In afara oraselor intra roamingul national adica Vodafone
In concluzie daca stai la oras ar fi ok reteaua dar daca stai la sat nu prea nu garantez semnal Digi Mobil.O zi buna!

2 răspunsuri:
| MacNtod a răspuns:

Nu,am un stick de net nelimitat, si merge bine pentru:multimedia si Youtube (nu livestream-uri)

| Nedelcu_Cristy_1999 a răspuns:

Acum în 2023 nu mai sunt probleme cu Semnalul Digi Mobil