| JusTPauL a întrebat:

Rezista S9 la apa sau se arde display-ul cum am mai văzut la S8?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Nu.
Garanția nu acopera asemenea reparații. Deși telefonul tău vine cu specificațiile respective, fabricantul asociază ceea ce ai făcut, cu uz neadecvat. Deși vina ar trebui să fie a fabricanților ce oferă aceste caracteristici...incredibil iși spală mâinile in felul acesta.
Deci o să ai ceva cheltuieli cu telefonul.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- IP68 dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)

adică adâncimea maximă și timpul de imersie la care rezista

| gelu1970 a răspuns:

Eu te sfătuiesc să nu probezi.
Alegerea e a ta.

| gelu1970 a răspuns:

Tu chiar l-ai bagat in apă. De aceea ai intrebat dw garanție.
Dumnezeule mare...

| JusTPauL explică (pentru gelu1970):

Asa sunt eu ma gândesc la toate.
Am deja o super boxă care merge în apa și ma interesează dacă și telefonul e unul la fel de bun. Sa pot sta la mare sau oriunde altundeva fără griji ca s-ar putea strica dacă ajunge în apa.

| gelu1970 a răspuns (pentru JusTPauL):

Apa sărată ii dă omorul mai rapid ca cea de robinet.

| JusTPauL explică (pentru gelu1970):

Bine bine dar daca nu întra apa în el asta nu e o problema.
Totuși nici de garanție nu am aflat nimic dacă Samsung oferă asa ceva pentru telefoanele care se strica din cauza asta.

| gelu1970 a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu.
Garanția nu acopera asemenea reparații. Deși telefonul tău vine cu specificațiile respective, fabricantul asociază ceea ce ai făcut, cu uz neadecvat. Deși vina ar trebui să fie a fabricanților ce oferă aceste caracteristici...incredibil iși spală mâinile in felul acesta.
Deci o să ai ceva cheltuieli cu telefonul.

| Evolution a răspuns:

Vrei sa faci dus cu el?
Daca dai o cautare pe google vei afla ceea ce scrie si in cartea lui tehnica:
IP68 dust/water proof (up to 1.5m for 30 mins)
Pe Youtube sunt filmulete unde oamenii au supus la teste telefoanele, trebuie doar sa cauti.
Sunt huse speciale daca vrei sa filmezi cu el sub apa.
Oricum asta nu mi se pare un mare criteriu pentru a alege un telefon.
Succes!

| JusTPauL explică (pentru Evolution):

Știu ca la specificații scrie ca rezista. Am văzut și pe yt ca sunt care îl baga în apa și rezista dar totodată am văzut multe postări aici pe site unde mulți ziceau ca au băgat s8in apa și nu le mai merge.

| Bogdan70001 a răspuns:

S8 nu arde de la apa big grin ca si el este waterproof si S9 la fel.Pe ambele poti sa le bagi linistit in apa, dar nu vad dc ai face asta...

| Help213 a răspuns:

Rezistalaughing nu.ti face grijilaughing d banii aia nu are cum sa nu reziste