| adiboss02 a întrebat:

S7 sau S7 edge? Care ar fi mai bun?

15 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Ca sa nu mai intru in detaliile lor tehnice pe care cred ca deja le cunosti, pe scurt daca esti un perfectionist alegi varianta edge.Asta daca obisnuiesti sa mai joci si niste jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am S7 si sunt multumit de el. Nu exista diferente vizibile la performanta, merg la fel de bine. Dar am folosit si s7 edge si maginile alea mi se par destul de enervante, apesi pe ele fara sa vrei, alteori apesi pe ele si nu se intampla nimic.
Alta chestie, e greu sa apuci telefonul, dand impresia ca e foarte subtire. S7 edge e si mai mare, de asta nici nu mi-a placut. E greu sa il tii in buzunar si sa il folosesti in general.
Mai e si diferenta de pret.
Eu iti sugerez S7 simplu happy.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact asta este motivul pentru care nu trebuie sa si-l ia cu ecra curbat + ca ii scade drastic rezistenta la socuri.

| adiboss02 explică (pentru anonim_4396):

Cat te tine bateria?

| anonim_4396 a răspuns (pentru adiboss02):

Bateria tine destul de bine, cel putin o zi, bine, depinde si de cat il folosesti, evident. Dar iti recomand sa nu te bazezi pe ce zic eu si sa ii intrebi si pe altii. Eu inainte de telefonul asta aveam o rabla de telefon care se descarca in juma de ora de videoclipuri, deci cam orice telefon mi se pare ca tine mult.

| Jonas94 a răspuns:

Diferența dintre ele, este acumulatorul de 3600 pe Edge, față de 3000, pe S7 simplu.
Cei 600 mah, se pot traduce printr-o autonomie de 2 zile față de o zi, la S7 simplu.

| adiboss02 explică (pentru Jonas94):

E mai buna la s7 autonomia?

| Jonas94 a răspuns (pentru adiboss02):

Nu, la S7 Edge, pentru că are bateria mai mare 3600 față de 3000 cât are S7 simplu big grin.

| Jonas94 a răspuns (pentru adiboss02):

E mai bună la S7 Edge, datorită bateriei mai mari ca și capacitate.
Fratele meu a optat pentru S8+, în loc de S8 simplu, și mi-a spus că-l ține cam o zi jumate, două cu utilizare medie frecventă. Ținând cont că nu are laptop și tot ce face, face pe telefon, eu zic că e decent.
Și la S7 Edge, ar fi la fel, are acumulator de 3600 Mah, față de 3000 Mah, cât are S7 simplu.

| adiboss02 explică (pentru Jonas94):

Da dar s7 edge are ecran mai mare..si tot cam pe acolo cred ca sunt.

| SecretDarky a răspuns:

S7 edge

| Adi39 a răspuns:

S7 Edge are rezolutia mai buna si este si mai curbat decat S7 (funda?)

| LoverMusic a răspuns:

S7 Edge clar. Acum depinde de bugetul tau si la ce vrei sa folosesti telefonul: gaming, poze, mass-media etc. Dar in principiu telefoanele 'S' ( de la super smart sau ceva de genul) sunt alegerea perfecta, as zice eu, in gaming.

| NatashaRaluca a răspuns:

S7 edge. Am si sunt foarte multumita de el.

| NicoletaNico18 a răspuns:

S7 edge se vede mai frumos