| OnePiece a întrebat:

Sa-mi spuna si mie cineva daca a avut sau cunoaste oameni care au avut Lenovo K6 Note sau ZUK Edge si ce experiente au avut cu ele. Ma gandesc sa imi cumpar fie viitorul K8 Note, fie ZUK Edge.

7 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Vrei sa stii cum va fi?
Super de ****, e firma no-name.
Nu ai service la noi in tara, si daca ai, daca primesti negatie ce faci? Suni prin Japonia/China?
Camera e de ****, pentru ca camera tine de soft, iar astia no-name nu prea pun accent pe soft. Baga ultimele componente si nu echilibreaza softul.
Cam atat pe scurt.

| OnePiece explică (pentru Pool77):

Sincer nu imi pasa de faptul ca e "no-name", iar Lenovo sigur are suport tehnic si in Romania.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

Are, are, si Asus are.
Da de aia tot e purtat de un prieten prin Service la fiecare 2 luni ca i s-a ars placa de baza.
Dati banii pe firme no-name, macar au si aia un venit.

| OnePiece explică (pentru Pool77):

Faze cu placa de baza a avut si maretul LG.

Sa stii ca firma conteaza mai putin decat crezi. Aproape toti iau componentele din aceleasi surse (Sharp, Foxconn, Samsung, Sony, Panasonic etc.) si pun pe el un Android din ce in ce mai putin skin-uit.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

Fie asa cum zici tu, daca n-as fi avut petarde n-as fi zis nimic.
Dar stiu prin ce am trecut cu telefoanele ieftine.

| OnePiece explică (pentru Pool77):

Pai telefoane ieftine face si Samsung (J1, J3, Grand Prime, On5) mai sunt si niste prastii de pe la HTC, iar eu nu dispun de bugetul necesar pentru. S7, S8, Huawei P10, aifon 7 etc... asa ca ma gandeam la un K8 Note, pentru ca K6 Note stiu ca statea destul de bine cu bateria si avea performante decente (comparabile cu Nokia 6) iar K8 Note e peste el cu destul de mult. Cica o sa intre la aproape 10 milioane pe la noi.

| Pool77 a răspuns (pentru OnePiece):

S6 Edge? Dehh? A5 2016/2017?
Am avut treaba cu ieftinituri si de la HTC si de la Samsung, si de la Sony, niste petarde frate.
Gandeste-te logic, o data ce ti-ai luat un telefon de top nu prea o sa-l schimbi, si, si daca-l schimbi peste 2 ani sau poate 3.
Eu trag cu S6 Edge deja de un an si 3 luni, n-are nici pe dracu merge totul perfect.