| MariusPapoi a întrebat:

Sa TPU! Am un Nokia 7230 si de ieri imi merge decat un singur buton si anume cel cu care respingi apelul (de asemenea si cel cu care aprinzi telefonul), nu imi explic ce poate sa aiba stie cineva ce ar putea avea?

6 răspunsuri:
| Flaviucu a răspuns:

Daca s-a umezit s-au a fost scapat in apa nu este suficient sa fie uscat, trebuie neaparat sa fie si curatat; un alt motiv de a merge la atelier este si posibilitatea defectarii benzii flexibile din interiorul sau [acest telefon fiind model slider are parti componente in miscare si cea mai vulnerabila este acesta banda flexibila, care se poate intrerupe in timpul actionarii displayului in sus sau in jos.

| MariusPapoi explică (pentru Flaviucu):

M-am gandit si eu sa fie banda de care spui dar daca era banda numai mergea nici un buton, si scapat jos sau in apa nu a fost...

| Flaviucu a răspuns (pentru MariusPapoi):

Daca era banda mearga butonul de aprindere/pornire.

| MariusPapoi explică (pentru Flaviucu):

Daca se intrerupe banda merge butonul de aprindere? esti sigur?

| Flaviucu a răspuns (pentru MariusPapoi):

Din cate stiu eu da

| dany248y a răspuns:

Daca are umiditate in el trebuie curatat cu un aspirator mic, s-au pus sub o veioza la caldura. Evident trebuie scoasa bateria si tinuta langa telefon la caldur.Am patit problema aceasta.Cu respect