| alexarabu32 a întrebat:

Sa zicem ca am furat un s3 mini. daca dau restart din fabrica se mai poate localiza?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Da, se poate localiza si dupa resatarea telefonului, deoarece aplicatia 'localizare' este implementata in aparat si niciodata nu poate fi stearsa. De altfel, fara activarea locatiei nu se poate folosi niciodata gps-ul dar si multe alte aplicatii.
In ce priveste furtul -fie ca l-ai luat tu, fie ca ti s-a luat- este un bun ramas; politia nu se baga niciodata la aceste 'gainarii'. Dar pentru un telefon, omul isi va pierde pentru totdeauna posibilitatea mantuirii. Mai tarziu va dori sa-l inapoieze si nu-i va mai fi de nici-un folos.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sanse inca sunt! dar minime, aproape minuscule happy

| CAMIOANIEEE a răspuns:

Da,dar dacă-i instalezi un Custom ROM, amin, nu-l mai poate localiza(găsești pe net cum faci asta).E de rău dacă ți s-a furat telul și persoana care ți l-a luat știe să instaleze un ROM.

| angemon500 a răspuns:

Da,normal ca se poate localiza big grin