| anonim_4396 a întrebat:

Saalut TPU! Telefonul Nokia 201 Asha prezinta Wireless? Daca nu, se poate instala aplicatia? Am avut un timp internet de la Orange pe telefon si vreau sa stiu daca prezinta si wireless.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu "prezinta" niciun wi fi si nici nu il poti instala pentru ca wireless ul este o componenta hardware nu o aplicatie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nokia Asha 201 NU are WLAN/wi-fi şi NU se poate "instala"!

Vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_asha_201-4280.php

Toate cele bune.

| anonimg a răspuns:

Telefonul mobil Nokia Asha 201 nu are wireless.
Vezi link-ul aceasta: http://m.gsmarena.com/nokia_asha_201-4280.php
WLAN este același lucru cu Wireless. Si pentru ca un aparat(telefon) să aibă funcția aceasta, trebuie să aibă o placă de rețea wireless.
Iar dacă există o aplicatie wireless care se poate descărca pe telefon, aceasta poate fi folosită doar pentru telefoanele care au wireless. Chiar dacă aplicația se poate instala pe un telefon care nu are wireless, ea nu va funcționa, deoarece nu va găsi plăcuța de retea wireless.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexElektro1987 a răspuns:

Wireless nu este o aplicatie si nici nu poti sa ii pui si nici macar nu are.