| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Sal am Nokia 3120 classic si nu imi mai citeste cardul...imi zice CARTELA MEMORIE NEFORMATATA... nu am optiunea de formatare in telefon. Ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Baga-l la un cititor de card la pc. Daca tot nu merge, cumpara alt card.

7 răspunsuri:
| GabiTanase a răspuns:

E dus cardul, incearca sa l bagi intr un cititor de card la calculator si o sa vezi.

| kasapelkspkasapel a răspuns:

Baga cardul intr-un telefon cu andorid si dai format la card sdwinking

| Marian_Serban_1992 a răspuns:

Salut baga-l la pc si formateaza-l acolo daca nu merge cauta un card reader si trebuie sa mearga formatat asa sau il bagi in alt telefon 3120c am si eu telefonul este bunicel merta bani dar este cam vechi o zi placuta numai bine

| darrio2007 a răspuns (pentru kasapelkspkasapel):

Mai bine taceai.Nokia are Symbian.Nu Android.Chiar daca merge la Android tot nu va merge la Symbian.

| kasapelkspkasapel a răspuns (pentru darrio2007):

In primul rand scriu, nu vorbesc

Mai intai incearca si dupa aia sa te bagi aiurea, am formatat un card de pe un Nokia care nu avea aceasta optiune, pe un telefon cu android si o mers fara probleme

| darrio2007 a răspuns (pentru kasapelkspkasapel):

Daaa? Ai avut noroc.

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru darrio2007):

Cand ii dau formatare card....scrie Formatare in curs si dupa aia Operatiune nereusita