| nonamed a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul Samsung Galaxy S5670 Fit, cand il pun la incarcat cu incarcatorul, nu pot umbla la telefon, ba mai mult el intra singur in meniu si mai si suna lumea de multe ori straight face.
Nu stiu ce are pentru ca am mai avut un galaxy fit care la fel imi facea cand il puneam la incarcat. Bateria sau telefonul nu au probleme deoarece cand il incarc cu cablul de date nu are nici un fel de problema. Rog ajutor...

Răspuns Câştigător
| CatalinAdetu a răspuns:

E pe cale sa ti se arda incarcatorul, ai grija. iti recomand sa il schimbi.

| nonamed explică (pentru CatalinAdetu):

Poate o fi si asta, dar la telefonul acesta am un incarcator iar la celalalt telefon, aveam cu totul alt incarcator, adus din Anglia ca aveam si adaptor la el.
Ma gandeam ca poate o fi vreo setare din telefon care ajuta sa setez puterea de incarcare, ca poate o fi prea slaba de la incarcator, sau ceva de genu, nu am idee...

| CatalinAdetu a răspuns (pentru nonamed):

Telefonul nu are nimic. Dar daca nu schimbi incarcatorul, o sa se schimbe asta.

5 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Recomand sa ii dai un root!

| nonamed explică (pentru Grimmjow69):

Root ce inseamna?

| Grimmjow69 a răspuns (pentru nonamed):

Deci ce este un root Question... o sa incerc sa iti explic in cateva randuri asa mai babeste sa intelegeti tot Idea...

ROOT... multi interesati la ora actuala ce e root. root este un server sau mai bine zis un calculator[PC] care are ca sistem de operare UNIX/Linux-like... sper ca ti auzit de Linux este ceva in genul Windows-ului dar mult mai destept.

asta numesc uni root de fapt denumirea de root vine de la un user de la acest server... USERUL SUPREM acesta are denumirea root - este la fel cum pe windows ese userul administrator...

-sa va explic asa ca multi nu stiu si spun vreau si eu un root... de unde pot sa fac rost. pai root poti sa iti faci si u singur. instalezi un sistem de operare UNIX adica Linux si acela e un root - adica u ai la acel calculator userul suprem root... nu va sfatuiesc pe cei ce nu au habar de sistemele UNIX sa instalati deoarece e putin mai complicat decat Windousul Wink

Ps: cam asta va pot spune eu de root... astept mai multe completari de la voi cei care stiti mai multe.