| Laurentiu9637 a întrebat:

am un iPhone 3gs si i-am dat ress la soft dp pc. si acum imi zice ca trebuie sa-l activez. dau sal activeze si zice ca ii problema cu serveru lor. ce as putea face?big grin

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Putei sa instalezi inapoi iOS 5 daca te interesai inaine sa schimbi softul. Salva cu un program SHSH-urile si le foloseai cand vroiai sa faci downgrade desi Apple nu permitea. Din pacate nu mai ai cum... nu stiu ce sa zic de optimus star am avut numai de la Apple si Blackberry oricum multi au facut greseala ta cel mai bine era dac tot luai second hand luai telefonul neverlocked liber in orice retea. stiu ca telefonul tau mergea in orice retea dar mergea pentru ca era decodat daca reinstalai tot din el pierzi decodarea. sau macar daca era pe vreo retea din Romania Vodafone ceva puteai sa il folosesti in continuare in reteaua in care e codat...

5 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Pai in primul rand sim-ul introdus trebuie sa fie cel in care telefonul e codat, daca e neverlocked nu conteaza sim-ul. Apoi verifica conexiunea la internet sa fie buna si sa functioneze. Daca nici asa, mai dai odata un restore.

| Laurentiu9637 explică (pentru valentino52):

Cred cai codat telu... da habar n-am pe ce retea straight face... ca mie imi mergea pe orice :d

| valentino52 a răspuns (pentru Laurentiu9637):

Pai mergea pe orice ca era decodat cu ultrasnow. Daca i-ai dat reinstalat softul ti-a instalat iOS 6 care nu mai merge decodat.

| Laurentiu9637 explică (pentru valentino52):

Mo pus dracu sa-mi iau cel mai tampit tel din lume straight face. de Lg Optimus Star ce zici? big grin

| Laurentiu9637 explică (pentru valentino52):

Sau... cum as putea sa instalez iar ios5? big grin

| valentino52 a răspuns (pentru Laurentiu9637):

Putei sa instalezi inapoi iOS 5 daca te interesai inaine sa schimbi softul. Salva cu un program SHSH-urile si le foloseai cand vroiai sa faci downgrade desi Apple nu permitea. Din pacate nu mai ai cum... nu stiu ce sa zic de optimus star am avut numai de la Apple si Blackberry oricum multi au facut greseala ta cel mai bine era dac tot luai second hand luai telefonul neverlocked liber in orice retea. stiu ca telefonul tau mergea in orice retea dar mergea pentru ca era decodat daca reinstalai tot din el pierzi decodarea. sau macar daca era pe vreo retea din Romania Vodafone ceva puteai sa il folosesti in continuare in reteaua in care e codat...