| adys2334 a întrebat:

As dori sa cumpar si eu un telefon si nu ma decid intre Sony Xperia S si Samsung S3 mini! voi ce ma sfatuiti?
Funda la cel mai complet raspuns...

Răspuns Câştigător
| Octavian007 a răspuns:

Cum sa cumperi un s3 mini in locul unui xperia s? Xperia s il intrece la toate capitolele, TOATE.
Ecran HD fata de cel WVGA de pe s3 mini deci se va vedea mai clar (amoledul face culorile mai dense dar este dezastru in bataia soarelui nu se vede nimic) Procesorul Qualcomm S3 de 1. 5GHZ cu adreno 220 este mult mai puternic decat cel de 1ghz a lui s3 mini (e dual core). La camera e diferenta URIASA: 12mp pe xperia s fata de cei 5mp care filmeaza doar HD pe langa rezolutia FullHD a lui xperia s. Pana si camera secundara este mai buna si inregistreaza HD.
La materiale xperia s e aluminiu cu sticla pe toata partea din fata, s3 mini doar la ecran e sticla in rest numai plastic subtire si lucios.
Poti si tu sa faci comparatia
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_s-4369.php
http://www.gsmarena.com/samsung_i8190_galaxy_s_iii_mini-5033.php

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa-ti iei un Galaxy S3 mini.

| maryusmono a răspuns:

Eu unul ti-as recomanda S3 normal. Diferenta de la el la S3 mini este foarte mare.

Motivele pentru care iti recomand acest telefon:

-Procesorul dual core de 1400 face ca orice aplicatie sa ruleze fluent
-Ai 1gb ram iar asta pentru un telefon este mai mult decat suficient
-Ecran de dimeniuni generoase si capacitate tactila deosebita
-Camera foto de 8mp pentru poze excelente
-Gps, si astfel il poti folosi pe post de navigatie atunci cand te-ai ratacit
-Bateria nu tine prea mult, dar suntem obisnuiti cu acest aspect la smartphone-uri

Uite... in plus poti sa intri aici: http://bit.ly/Z3UZ9L si sa vezi parerile celor care au cumparat acest telefon.

| price a răspuns:

S3 mini de 3 ori adjudecat

| icEmaN10 a răspuns:

Samsung s3 mini!-Frumos ingenios compact etcwinking

| Radamel a răspuns:

S3 mini
ecran de 4.0 inch, intern 8/16 GB 1 GB RAM, are ecran AMOLED ceea ce te ajua sa vezi si cand e soare afara, Android 4.1 Pe care merg super toate aplicatiile gratis sau payd din Google play, poti vorbii 14 ore incontinuu si in stand-by 400h.
X peria s
ecran de 4.3 fara AMOLED, 32 intern 1 ram, android 2.3 ceea ce e slab, iar vorbit si stand - by sunt la fel.
S3 se misca super si e Samsung, calitate, XPERIA e urat si mare. ITI RECOMAND S3 mini.

| BulaNNNz0R a răspuns:

Samsunt S3 mini

| Valy_Hell_Skull_1994 a răspuns:

Este simplu, gandeste-te ca e posibil ca xperia sa nu ruleze toate jocurile. s3mini e unul dintre cele mai bune telefoane de pe piața si este la fel ca s3. Te-as sfatui s3 pentru ca este mult mai performant si mai rapid.