| TearsOfBlood a întrebat:

Cum as putea sa fac telefonul sa mearga mai bine? De aproape o luna mi-am luat s3 si acum mi se misca detul de greu dupa ce inchid jocurile.

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Mda...multe din aplicatiile de mobil refuza sa se inchida chiar daca aparent s-au inchis. Iti trebuie un manager de memorie care sa inchida toate procesele reziduale o data cu inchiderea ecranului. Eu folosesc deja de doua saptamani cu succes antivirusul 360 security. Are inclus un modul care scaneaza si elimina fisierele tip junk si un screen lock saver care inchide procesele ramase inca deschise. In plus nu ar strica sa pui pe ecran widgetul active apps. De acolo poti da un clean la memoria ram si inchide manual aplicatiile care nu s-au inchis.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il arunci la gunoi si nu te mai uiti niciodata la Samsung, sant de proasta calitate. Inclusiv prin reparatie problemele revin.

| mimi279 a răspuns:

1 poate ai prea multe jocuri
2 incearca sa il verifici cu un antivirus
3 voi repeta ceea ce a fost zis, telefoanele Samsung nu prea sunt buna

| angemon500 a răspuns:

Poti sa ii dai un restart de la datele din fabrica sau sa inchizi din alicatile care ruleaza fara folos

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru mimi279):

Daaa soto, telefoanele Samsung nu sunt bune de-aia sunt printre liderii de vanzari pe plan mondial si cele mai cumparate sunt Samsung si iPhone. Fix pentru ca nu-s bune. Mai bine zi ca nu-ti permiti un telefon scump cu specificatii superioare ci de-alde LG si Huawei.

| TearsOfBlood explică (pentru mgtow):

Si ce telefon ti s-ar parea mai bun? Iphone sau Nokia 1200 cumva?

| TearsOfBlood explică (pentru AlexanderAdrian):

Aveam cardul de memorie din telefonul vechi in el si l-am scos si am mai dezinstalat din jocuri. Acum merge super bine.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Poate cardul de memorie vechi era prea lent. Eu mi-am luat de curand un Samsung s3 mini, si desi puteam opta pentru variante mai ieftine, chiar de firma si de capacitate mai mare, mi-am luat tot un micro sdhc Samsung de 16Gb class 10 asta inseamna ca se misca foarte bine, totul tine de vitezele de transfer. Iar legat de jocuri, am auzit si despre multe aplicatii de chat sau mai stiu eu ce ca fac nasoale pe telefon, ba consuma baterie in draci, ba umplu memoria aiurea si incetinesc toate procesele. Ma bucur c-ai reusit, probabil ca jocurile dezinstalate faceau nasoale din astea.

| mgtow a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Iphone, Nokia a avut probleme in ultima vreme si a vandut compania la Microsoft.

| TearsOfBlood explică (pentru mgtow):

Iphone nu o sa fie niciodata la fel de bun ca HTC sau Samsung... E ca si cum ai compara mac si windows la faza asta.

| mgtow a răspuns:

Samsung e destul de prost iphone merge stas Nokia a cam dat in balta si restul merg binisor.