| vladv26 a întrebat:

Sal, mi-am cumparat o baterie noua si am vrut sa-i fac formatare, am lasat sa se descarce bateria de tot,, am stins telefonul si l-am lasat 12 ore la incarcat dupa aceea am scos telefonul de la incarcat si nu imi porneste, ce sa fac? (mentionez ca incarcatorul ii bun )

3 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Daca telefonul iti porneste cu bateria veche ai doar solutia sa te duci sa schimbi bateria noua ca la ea e problema.

| vladv26 explică (pentru Scorpiel):

Pai atunci cand mi-am luat bateria o pornit telefonul,, iar bateria veche mi s-a stricat de aceea mi-am luat una noua

| SeReNoo a răspuns:

Sper ca ai luat acelasi model de baterie cu aceeasi putere.
Sau. poate bateria veche si cea noua s-a defectat din cauza telefonului. Ori ambele baterii sunt bune iar telefonul este stricat (ceea ce nu prea as crede)