| sergiu100000000 a întrebat:

Sal mi-am luat un iphon 4s si nu stiu cum sa-i activez wifi nu e ca la android

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Setings-a 2 a este wi-fi deschizi si pui on si aia e tot.Telefonul o sa caute retele de net, iar dupa ce gaseste tu apesi pe retea deci atentie pe reteaua gasita nu pe sageata aia ceti apare in dreptul retelei in dreapta.Deci apesi pe retea si dupa daca cea gasit are parola iti zice sa pui parola. Daca nu are parola atunci se conecteaza si aia e tot, ai net pe iphone, asta daca vorba cuiva pe aici nu este cumva chinazarie, replica etc. Iara "meam' se scrie mi-am si se pronunta la fel cu i nu cu e.Nu ma deranjeaza cum scrii e treaba ta, insa daca ai iphone nu te fa de rusine pe aici.Si eu scriu naspa uneori, adica nu pun semne de pctuatie dar in rest mai merge zic eu. Ma rog cam asta e, sper sa activezi wi-fi.Dar nu lasa wi-fi on ca iti consuma bateria tot cautind retele de net.Il pui pe on doar cind esti undeva unde ai wireless.Asa daca il vei lasa on tot timpul el tot cauta intruna retele. Daca in schimb ai net pe cartela data de reteaua ta de telefonie, nu este nevoie sa activezi wi-fi, ca nu vei avea net nici daca activezi.Wi-fi il activezi doar daca ai undeva net wireless, sau la tine acasa daca ai router, ori altundeva.Deci in cazul in care ai net dat de cartela ta, atunci activezi altceva nu wi-fi.SETINGS-GENERAL - CELULAR DATA si pui celular data on si atunci ai net dupa cartela ta. Daca si pe cartela ai net dar limitat la fel vei proceda, adica cind nu vrei sa folosesti netu pui celular data off, altfel telefonulva sta tottimpul conectat la net siti va consuma rapid citi MB sau Gb sau ce ai tu pe cartela.Asta e tot, sper sa te descurci.Bafta

| alexs99 a răspuns:

Intri in setari dai la setari wireless, apoi la setari wi-fi si activezi wi-fi.

| AndreiuuMrrr a răspuns:

1] Invata sa scrii in romana.
2] Care este intrebarea?!

| TinKode2000 a răspuns:

Daca e chinezarie nu iti merge bine wifi... si nu tine nici bateria