| PetrisorPetru a întrebat:

Am si eu un telefon s2plus de aproximativ un an jumate si in ultima saptamana am inceput sa am o problrma.Si anume cand il am la incarcat daca se misca cablul arata ba ca incarca ba ca nu incarca, eu m-am gandit sa fie de la incarcator dar am incercat si cu alt incarcator de Samsung s2 plus si face aceaşi figura.Sa zicem ca ii de la mufa de la telefon.Dar dupa ce il scot de la incarcat imi arata că dispozitivul este la incarcat dar acesta nu este si imi face din 5 in 5 secunde.Eu cred ca este da mufa de la telefon sau face un scurt circuit sau ambele variante.Precizez că am curatat mufa de la telefon cu periuta de dinti.
VOI CE CREDETI CA ARE?

3 răspunsuri:
| PengiunS a răspuns:

Da. zic si eu ca mufa e din moment ce ai incercat si cu alt incarcator, de obicei acestea se strica din cauza mizerei si mai ales scamelor care intra acolo, sau daca le fortezi... eu zic sa mergi la service sa ti-o schimbe pentru ca nu cred ca e scump, si se schimba foarte usor...

| PetrisorPetru explică (pentru PengiunS):

Am si garantie la el, o sa il duc doar ca momentan am nevoie de el

| PengiunS a răspuns (pentru PetrisorPetru):

Si eu am probleme cu difuzoru de mai bine de jumate de an si am garantie la el, nu il duc pentru ca stiu ca il tine mult si am nevoie de el. Mai bine sa imi baraie in ureche laughing