| floppy98 a întrebat:

Sal TPU am un Samsung galaxy fit de curand mi-am incarcat cartela cu 5 euro am primit minute/mesaje si 75MB de internet dar au trecut deja 3 zile de cand deodata nu mai merge netul... am instalat 3G watchdog pro sa vad cat intenet consum pana acuma am consumat 4, 6MB si de fiecare data cand intru pe internet imi spune acces_denied
tin sa mentionez ca am facut setarile de internet care trebuie de pe pagina lor oficiala
cine imi poate spune cum sa rezolv problema asta? funda!

3 răspunsuri:
| AndreiSaigo a răspuns:

Si mie mi sa intampalt la fel. Miam bagat 250MB de internet si m-a trolat. Daca iti bagi internet pe telefoanele cu android automat ti se deschid paginile, google maps si tot ce necesita internet si iti consuma internetul.Sugestia mea e sate conectezi prin wireles daca ai router, daca nu de alt undeva.

| hp8510p a răspuns:

Pai 75 mb, in 3 zile deja s-au dus

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încearcă să REFACI setările de internet!

NU ai precizat dacă "3G watchdog" l-ai avut instalat dinainte sau l-ai instalat ulterior...

Eventual, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-fit-s5670-hard-reset.html

http://factory-reset.blogspot.ro/......reset.html

http://www.resettoo.com/......t-settings

După aceea TREBUIE să refaci setările de internet!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.