| nyteshade1797 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Gio si as vrea sa instalez CyanogenMod pe el, pentru ca ROM-ul pe care il am nu suporta overclock. Am gasit un tutorial, dar nu inteleg o parte:

Flash Special Clockworkod Recovery for CyanogenMod 9:
skip this step if you have special clockworkmod (CM7.1/CM7.2/GM9) installed on your phone
Download: px-CWM-v2.zip
Place it on root of your sdcard
reboot to recovery mode
install this cwm from recovery

Flash Cyanogenmod 9:
Download and copy the latest CM9 ROM to SD Card
Reboot to Recovery Mode
Select Install zip from sd card
Select Choose zip from sd card
Select the new CM9 rom package
Select Yes - Install update
Wait till the Installation is finish
Now select Wipe data/factory reset
Confirm
Now reboot to phone.
Wait and enjoy CM9 on your Galaxy Gio

Am inteles in mare parte... iau cwm, il pun pe card, intru in recovery si il instalez. Apoi imi zice sa dau boot in recovery iar. Nu inteleg. In cwm sau in ala stock? Dupa zice sa selectez install zip apoi choose zip apoi cm9. Exista cumva un choose zip?
Wipe Data/Factory reset o fac din cwm sau din recovery?
Scz ca pun atatea intrebari, dar chiar nu vreau sa-mi brickuiesc telefonul.
Funda!

2 răspunsuri:
| MusuT a răspuns:

Incearca si tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=pHD9T9mrqR8
Pe mine m-a ajutat sa imi instalez acest ROM... bafta

| nyteshade1797 explică (pentru MusuT):

Sall. Ms de raspuns, dar nu intrasem pe TPU azi. La ora la care mi-ai dat acest raspuns, imi stricasem telefonul. ROM-ul pe care il luasem nu mergea instalat, si stersesem ROM-ul stock. laughing S-a rezolvat pana la urma, am luat alt ROM, si merge ca uns. Slim CM9 se numeste. Cred ca este tot CyanogenMod ca asa scrie la "about phone".