| UnOmObsedatDeAnimeObisnuit a întrebat:

Sal TPU, am un Samsung galaxy j5 2015 cu o memorie de 8 GB
Din care am utilizat 87% din memorie si am doar o singura aplicatie instalata (iTube) restul le am dezinstalat ca sa vad cata memorie foloseau (specific ca aplicatiile pe care le am dezinstalat erau Facebook, Mesenger si WhatsApp) Cum as putea sa mi recapat din memorie sau cum pot sa mi pornesc cardul de memorie (am incercat dar nu merge)

Problema e ca daca am toate aplicatiile scrise mai sus instalate nu mai pot deschide galeria sau sa primesc emailuri

Va rog ajutati-ma

6 răspunsuri:
| D3I3 a răspuns:

Ai incercat sa stergi datele cache?
Utilizeaza o aplicatie, gen Clean Master ca sa iti stearga datele in plus nefolositoare.

| UnOmObsedatDeAnimeObisnuit explică (pentru D3I3):

Da, imi di arata ca nu mai pot sterge datele nefolosituare

| Buzi213 a răspuns:

Un restart al telefonului cred ca ar ajuta. Altceva nu iti pot spune... Mda...

| Tsuink a răspuns:

Poate ca ai multe date in cache care trebuie sterse sau ai prea multe poze, videoclipuri sau melodii care iti ocupa spatiul.

| UnOmObsedatDeAnimeObisnuit explică (pentru Tsuink):

Am doar 10-11 poze in telefon si doar 15 melodii plus ca nu mai ma lasa sa sterg datele cache