| andy14 a întrebat:

Sal TPU am un telefon de 4 ani si se incarca repede si se descarca tot repede credeti ca e de la bateria sau are un scurt la placa de baza? bateria nu e umflata. FUNDA!

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Nu se descarca repede de la vreun scurt, sau din cauza vechimii, bateria este vinovatul. Dupa 4 ani, eu zic ca ii ajunge, schimba bateria. Daca avea scurt sau altceva se supraincalzea peste masura in anumite locuri, sau fiunctiona defectuos.Bafta!

| CouldntFindAnotherUsername a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema. Pur si simplu se descaraca(din cauza vechimii sa pentru ce nu il lasi de obicei sa se incarce de tot si il scoti de mai multe ori de la incarcat) laughing)