| iflroin1999 a întrebat:

Am un telefon Vodafone smart 2. Am card de 2 GB in el si mai am multa memorie libera pe el. Cand vreau sa instalez un joc imi spune "memoria interna pentru salvarea aplicatiilor descarcate este aproape plina." Memorie interna mai am libera 44 mb. Va rog ajutati-ma ce pot face sa nu imi mai apara chestia asta. Dau funda!

4 răspunsuri:
| Metin2Funboy4 a răspuns:

Memoria interna la tine e plina adica nu cardul dar memoria telefonului, daca la tine telefonul ruleaza pe antroid muta aplicatiile pe sd card si in acest fel memoria interna se va elibera!

| iflroin1999 explică (pentru Metin2Funboy4):

Nu le pot muta pe card multe aplicatii au venit instalate odata cu telefonul si nu le pot muta pe card

| Vlad_Manda_1993 a răspuns:

Incearca sa stergi din celelalte aplicatii pe care nu le folosesti(zic si eu).Si vezi sa nu fie jocul mult prea mare ca ele nu se instaleaza direct pe cardul SD.

| iflroin1999 explică (pentru Vlad_Manda_1993):

Le-as sterge cu mare drag dar problema este ca nu pot fi sterse au fost instalate cand am cumparat telefonul si nu pot fi mutate nici pe card si nici nu pot fi sterse