| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU

avand in vedere raportul calitate-pret voi ce telefon ati alege dintre Sony xperia j si LG optimus l9

astept parerile voastre(cu argumente pro si contra)

5 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut. sincer, si eu am stat pe Orange nu stiu cate ore ca sa ma decid. dar nu ca sa ma decid intre J si L9, ci ca sa ma decid intre Acer Cloudmobile si L9...
L9 este peste Xperia J din multe puncte de vedere. Daca nu era Sony, era si mai ieftin.

L9
+Marime Ecran (4.7" vs 4")
+Rezolutie Ecran (540x960 vs 480x854)
+Tip Ecran (IPS LCD vs Capacitive)
+RAM (1GB vs 512MB)
+HDSPA (21MBPS vs 7. 2MBPS)
+Video (1080p vs VGA)
+CPU (Dual Core 1Ghz Vs 1Ghz)
+Tip CPU (Cortex A9 vs Cortex A5)
+GPU
+2150mAh Baterie (2150 vs 1750)
-Dimensiuni

J
+Dimensiuni (nu atat de mari, comparate cu diferenta dintre ecran)
+Sony BRAVIA Engine
+Pret
si minusurile....sunt plusurile de la L9. funda?

Ahh..si, raportul dintre calitate pret.Nup, nu merita sa dai 200euro pentru J.L9 chiar merita!

| stefanutza a răspuns:

Eu as alege L9, pentru ca acesta il am si sunt foarte multumita...

| DauFinPreaDivin a răspuns:

LG optimus l9

| Culita_Daniel_1998 a răspuns:

Eu zic Sony xperia

| andy2598 a răspuns:

Eu as alege xperia j pentru ca Sony e o firma foarte buna.Lg am avut si smartphone si am avut probleme cu el:mi se inchidea si nu era rezistent.Pe deasupra am avut un Sony xperia si am fost foarte multumit de el.