| FastAndLudicrous7 a întrebat:

Mi-am cumparat recent un Samsung Galaxy S3 si sunt foarte multumit cu exceptia bateriei.Mi se descarca foarte rapid. De exemplu in 17 minute, abia incarcat, coboara la 95% doar cat am verificat cateva mesaje. Apoi daca stau pe asphalt 8 15 minute zboara 11%.Las 2 poze.(http://imgur.com/uoXMVgE,BGwJZji#1)Tin sa mentionez ca am avut probleme cu bateria veche si am schimbat-o(aceea nici macar atat nu ma tinea).Ce pot sa fac cu exceptia schimbarii bateriei?

Răspuns Câştigător
| alexcoman34 a răspuns:

Nu cred ca poti sa faci ceva... incearca o aplicatie eu am 360 Security pe S5 si parca se vede o diferenta, aplicatia e foarte buna si pentru securitatea telefonul, dar si pentru baterie.
Si mai incearca sa scazi si din luminozitatea ecranului vad ca iti consuma ceva...
Bafta!

1 răspuns:
| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! poti ca dupa ce folosesti o aplicatie sa o inchizi sa nu o lasi deschisa, si sa nu tii bluethoot, gps si din astea de care nu ai nevoie porinte. Mai scade din luminozidate putin, iar cea mai extrema chestie e sa faci root, atunci va tine de 2-3 ori mai mult dar nu iti recomand deloc. Bafta! big grin