| chico16 a întrebat:

Sal tpu.nu stiu ce sa aleg dintre Samsung galaxy s3 si ifone 4s(sau un ifone 5). care e mai bun si dc.cel mai bun raspuns funda

Răspuns Câştigător
| Caracteromule a răspuns:

Clar ca Samsung galaxy S3 e ma bun, de ce?

1-Iphone 5 e un dezastru!
2-Iphone 4s e foarte fragil!
3-Iphone-urile nu prea isi merita banii pentru ca se strica repede. deci nu-s cine stie ce!
4-Samsung e o firma foarte buna!
5-Samsungul isi merita banii deoarece nu e chiar atat de fragil, sunt multe aplicatii super pentru el.

Eu personal mi-as lua un Samsung galaxy S3 (am Samsung galaxy fit)

7 răspunsuri:
| wowemy a răspuns:

1. nu se scrie ifone ci iphone
2. Samsung galaxi 23 e mai bun decat iphone 5 sau 4s e si tezista mai mult, iphonul daca il scapi e spart...

| MariusPapoi a răspuns:

Pe iphone platesti pentru majoriatatea aplicatiilor si melodiilor

| LolLzz a răspuns:

Parerea mea este ca Samsung galaxy s3 este mai bun...e destul de ieftin fata de iphone 5, foarte frumos designul, pozele le face excelent si are multe caracteristici pe care doar el le are pe langa faptul ca e foarte rapid, face poze frumoase si are s-voice care este peste Siri...

| wowemy a răspuns (pentru wowemy):

Am corectat pe cineva si eu am gresit pana la urmarolling on the floor

| Queen1456 a răspuns:

Orice ai face! mu iti lua iphone! am un iphone 3 G dar l-am scapat de multe ori. i-ar prima oara cana l-am scapat pok! sa si sparwinking ..mai degraba Samsung galaxy s 3. sper ca la mine a 5 oara sa fie cu noroc laughing

| valentino52 a răspuns (pentru Caracteromule):

Sunt de acord cu ce ai zi in afara de punctul 4. Iphone-urile chiar nu prea se strica adica pe partea software e un telefon foarte stabil. Pe partea hardware in schimb iarasi piese foarte bune, de calitate, nu se strica prea repede dovada ca inca se vand Iphone-uri 3G in stare foarte buna de functionare si sunt o gramada din 2008. Sticla din exterior se crapa ca orice alta sticla daca il scapi dezavantaj e faptul ca nu poti schimba doar sticla (pentru 4/4s poti schimba sticla de pe spate costa 100 lei). In schimb sticla de pe fata nu poate fi schimbata fara a schimba tot ecranul cu touchscreen cu tot eu asa mi-am spart un i4 si telefonul mergea perfect dar nu puteam sa schimb doar sticla (ecranul nu se crapase). Digitizer-ul si touchscreen-ul sunt lipite mult prea bine intre ele pentru a putea fi dezlipite, probabil pentru a fi mult mai exact ecranul touchscreen (la care Apple a excelat de la bun inceput) probabil sticla o fi un conductor ceva mai bun mai precis nu stiu. Cam asta ar fi dezavantajul se sparge sticla pe cand plasticul nu se crapa asa floricele mici daca il scapi in colt. In schimb sticla ii da telefonului un feeling cu totul special care eu si multi care aleg Apple il apreciaza si e unul din motivele pentru care aleg telefonul asta. In general lumea alege Apple pentru materialele folosite in fabricarea telefonului si design care imbinate cu un sistem de operare foarte simplu cu care se descurca si unu de 80 de ani si un copil de 6 ani, intuitiv dar si foarte rapid, simplu, curat, toate astea dau un feeling telefonului parca e o placere sa il folosesti. Alti probabil aleg si pentru brand. Si in afara de data cand mi-am scapat telefonul in coltul unei pietre pot spune ca am scapat o multime de iphone-uri si nu mi s-a intamplat sa se sparga. Vrei sa fii sigur ca nu vei baga bani intr-un iphone : cumpara-ti husa sau folii si bumper.Foliile glast, desi sunt 1 milion una, sunt facut dintr-o pelicula subtire de sticla incat vei avea mai multe straturi practic daca il scapi puternic si se sparge, se va sparge folia de sticla. Ii pui si un bumper, o banda de cacuciuc in jurul telefonului care il va proteja la impact si in general daca nu il scapi pe ceva ascutit direct cu ecranul nu prea are cum sa se sparga.

| GH_Luigy_1996 a răspuns:

Samsung Galaxy S3 nu e mai rezistent ca Iphone 5 cei care nu stit numai vorbiti aiurea.e foarte bun si s3 -ul dar daca umplu 50% din memoria lui cu aplicatii si 80 % din memoria unui 4s cu aplicatii s3-ul merge sacadat rau si 4s-ul nu are nimic se comporta ca si cum nu ar avea nimic pe el. am avut s3 si s-a spart foarte repede, cel mai bine ia-ti un 4s sau 5winking