| Trivium a întrebat:

Sal TPU, nu stiu ce sa mai fac nu ma tine bateria la telefon am un galaxy ace se descarca singur lasandul pe masa bateria este noua am luat-o acum 3 luni am si bateria veche 1 baterie ma tine jumatate de zi folosesc 2 baterii ca sa ma tina o zi intreaga nu il pot incarca la incarcatorul lui original il incarc la incarcator universal dar nu cred ca asta e o problema.Am inchis toate aplicatiile care functionau degeaba am luat 2 programe pentru salvare baterie degeaba! Va rog ajutati-ma Funda!

7 răspunsuri:
| SlenderMan299 a răspuns:

Trivium am si eu un telefon destul de bun 512 MB Ram Procesor Dual Core 1 Ghz.Si mie mi se descarca foarte repede telefonul iti voi da niste sfaturi:

1.Nu mai folosi asa de mult timp telefonul.

2. Iati aplicatia 2x Battery este foarte folositoare aceasta aplicatie.

3.Inchide toate aplicatiile deschise(Setari>Aplicatii>Descarcate aici te poti uita pe toate aplicatiile si te poti uita pe ele daca sunt deschise. Daca sunt poti apasa pe Opreste Fortat)

4. Daca ai un Live Wallpaper scoate-l si baga un Wallpaper normal.(Eu am wallpaperul original de la S4 da acum ce mai conteaza.)

Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele...

| Anitta97 a răspuns:

Vindel pe Mercador si ia-ti altul! Cea mai buna solutie! Bafta! laughing

| Anonimus12468 a răspuns:

Daca ai aplicatii HD descarcate pe telefon alea iti consuma o groaza de baterie. Incearca sa nu prea folosesti sau cel mai bine ar fi sa le stergi, dar...
Daca nu poti, mai e o varianta: Pune o baterie exterioara telefonului( nu stiu daca este si pentru. Samsung dar pentru IPhone sigur este.) Bateria aia exterioara e super.
Sper ca te-am ajutat:*
P.S. Incearca sa nu mai folosesti atata telefonul laughing))

| Trivium explică (pentru Anonimus12468):

Dupa cum spuneam il las pe masa se descarca singur :p straight face

| Trivium explică (pentru Anonimus12468):

Cand intru in setari despre telefon utilizare baterie imi arata stare de veghe telefon 50% telefon in repa45% ecran 6%

| Anonimus12468 a răspuns:

Cea mai buna chestie ar fi bateria exterioara happy

| Sky_Lefe_1998 a răspuns:

Eu am Ace Plus si la fel imi place... La mine e ca m-am jucat prea mult pe el si acum se descarca foarte repede