| nyteshade1797 a întrebat:

Samsung Galaxy Gio sau iPod Touch 2gen?
Iau mai mult pentru aplicatii si jocuri.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Andy88 a răspuns:

@HaiDinaamo : Bai fraiere! Eu lucrez la telefoane si Gio n-are 1Ghz procesorul si Android 2.3.5! Mai intai are 800 Mhz si android 2.2! Nu mai fraieri oamenii care nu se pricep!
Si acum revin la raspunsul meu :
Daca iti iei Gio, ai google play cu multe aplicatii gratis, dar nu ai procesor bun.
Referitor la ecran nu difera foarte mult, insa Gio e mai bun la altele... Deci iti poti lua Gio, bagi un card de memorie de 8GB si iti iei sute de jocuri si aplicatii. In plus are si GPS nu ca ipod. Si daca faci androidul 2.3.7 iti merg aproape toate jocurile. Cat despre cele cu bani, iale piratate ca nu patesti nimic. Eu asa fac cu Galaxy Mini 2 si n-are nimic. Sper ca te-am ajutat

| nyteshade1797 explică (pentru Andy88):

Ma pricep la telefoane, stiam de cifre, dar eu voiam sa stiu in practica.
M-ai ajutat, asa ca iti dau funda!

10 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Clar ipodbig grin

| nyteshade1797 explică (pentru Niiiicu):

Ms da'... da-mi si mie un raspuns mai detaliat, nu "clar ipodbig grin".

| Niiiicu a răspuns (pentru nyteshade1797):

Pai ipod in general este pentru jocuri si muzica are un procesor mai bun decat acel Samsung gio si are si un ecran mai performant si sse descurca bine in jocuri si alte aplicati:d

| nyteshade1797 explică (pentru Niiiicu):

Procesor are de 533 (800 Gio), 128 RAM (278 Gio), ecranul e la fel, dar mai mare la iPod.

| Niiiicu a răspuns (pentru nyteshade1797):

Imi pare rau dar nu am fost atent cand am raspunshappy

| MihaiGe a răspuns:

Samsung galaxy GIO, are un sistem de operare dezvoltat 2.3.5, procesor mare 1 Ghz, 712 mb ram!
Eu ti-l recomand pe acesta.

| Andy88 a răspuns:

Mai bime iti iei tableta cu procesor mare si ecran IPS 3d Led, iesi mai ieftin la performante mari (recomand si detin Allview Alldro Speed Duo luat cu 549 lei)

| nyteshade1797 explică (pentru Andy88):

Nu am nevoie de tableta, eu vreau telefon sau ipod, insa nu stiu ce sa aleg.

| Boysad a răspuns:

Alege Samsung galaxy gio cu incredere:
are ecran mai bun
cand intri pe net e mult mai rapid
si poti deschide mai multe aplicatii in acelasi timp
funda?