| Cubix181 a întrebat:

Sall!
Am android 4.1.2 pe un Allview P5 Quad si vreau sa stiu cum pot face screenshot-uri. Am vazut pe forumuri ca zicea Power Button+Volume Down, dar nu merge sad Stie cineva cum pot face screenshot-uri? Funditabig grin

4 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Atunci incearca button power + buton home tine pe ele simultan 2-3 secunde

| Cubix181 explică (pentru davidtm):

Ba nu exista buton home fizic, eu stiu ca merge numai cu butoane fizice, reamintesc, am un Allview p5 quad, am numai 3 butoane fizice: power on/off, volume up, volume down atat.

| lllPauLlllCostylll a răspuns:

Apasă întăi pe butonul power si dupa aceea volum down si tinele apăsate 2, 3 secunde happy

| PetreAndrei99 a răspuns:

Pentru face screenshot trebuie sa tii apasat in acelasi timp pe butonul de dat mai incet si cel de blocare. Sper ca te-am ajutat!