| AAAdelin a întrebat:

Sall! Am LG L7 si am o mica problema. Telefonul este nou, dar am instalat aplicatiile si jocurile de pe play store si imi pornesc putin cam greu. In rest merge foarte bine in aplicatii. Dar aplicatia de YT porneste can In 1-1.5 sec... cam greu dupa mine. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Dezinstaleaza din aplicatiile folosite rar si galeste-ti memoria RAM, sunt o gramada de Task Killer-uri in Play Store, uite unul bun https://play.google.com/store/apps/details?id=net.lepeng.superboxss&hl=ro

Are mai multe functii si de task manager, si curatare fisiere temporale.

Tata are si el un l7 si tot la fel se misca dupa ce a instalat in el, ma rog, e cu toane, uneori zboara, alteri merge mai incet.

| availablehandyman a răspuns:

Cauta un killmanager sau ceva de genu, pentru a iti elibera procesorul!

| TestPetrut a răspuns:

Ori e asa el ori dai o resaetare din fabrica a telefonuluiwinking