| ConducereaLumi a întrebat:

Sall... am o problema la minecraft PE (android) nu pot folosi FURNACE pot baga lucrurile care sa le fac sa se topeasca/modeleze dar nu pot baga lemnul/carbunele... mentionez ca am Minecraft Pe v 0.7.0 alpha.

Funda care ma ajuta

2 răspunsuri:
| ViSsseS a răspuns:

O reinstalare a minecraftului cred ca ar rezolva(mie mi-a ramas salvat)! Daca nu merge, intra in setari si dati o revenire la setarile din fabrica apoi instaleaza minecraft-ul

| ConducereaLumi explică (pentru ViSsseS):

Am reinstalat Mc-ul si nu mi-a mers... si sa il reiau la datele din fabrica nu as vrea pentru ca pe inotia 4 am lvl 105, la AT am peste 3 desene de 5-6 min, block story am deja casa, MineBuilder am si acolo casa si de asta nu vreau sa reinstalez la datele din fabrica (P.S. versiunea Mc PE 0.6.1 mergea perfect)