| strategicul007 a întrebat:

Sall am un Orange hiro si cand intru pe youtube videoclipurile se vad cam pixelate toate e vreo solutie sa se vada mai HD (vreau sa spun ca am dat pe HQ-high quality)?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

HD nu poti sa dai deoarece aplicatia youtube nu iti permite sa redai videoclipuri cu o rezolutie mai ridicata decat cea a telefonului. Prin urmare, poti seta maxim HQ. Poti sa incerci insa unele aplicatii precum https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer care iti permit sa dai la 720p.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Ecranul de pe telefonul tau ofera o rezolutie maxima de 480 x 800 pixeli, iar rezolutia full HD inseamna 1080 x 1920 pixeli. Telefonul tau nu poate sa ofere o rezolutie mai buna decat cea pe care o poate oferi ecranul, indiferent de calitatea videoclipului de pe Youtube.

Cu prietenie,
Orange Helper