| luuuuux a întrebat:

Sall.am un telefon Alcatel ot 991 si cand vreau sa apelez pe cineva imi apare "introduceti blocajul sim me" si nu pot sa apelez.imi cere un cod.ce trebuie sa fac ca sa imi dispara mesaju ala? mersi.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ai cod pin la cartela.Incearca 0000.Inainte mergea? Sau acum folosesti prima oara telefonul?

| stlucian a răspuns:

Ai schimbat cartela? Posibil ca tel sa fie codat pe o anumita retea.Ce retea? Cumva Orange?

| luuuuux explică (pentru darrio2007):

Nu am pin la cartela si da inainte imi mergea.imi spune ca am slotul blocat si ca trebuie sa-l deblochez cu un cod

| darrio2007 a răspuns (pentru luuuuux):

Nu am patit asa ceva.Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai departe.

| luuuuux explică (pentru stlucian):

Am schimbat cartela si tot la fel imi arata.da is pe Orange