| DjD3liric a întrebat:

Sall am vorbit cu o fata din Iasi eu sunt din ialomita sa facem un shimb de telefoane prin fan courier eu sa ii dau un Nokia e 71 ea un iphone 3 ma rog si mie imi ie ca daca trimit eu sa ii dea boul ala telefonul si sa nu imi mai dea nimic cum sa fac plzz

11 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

De ce nu incerci prin Posta Romana. Du-te aici si calculezi singur cat face.
Pentru telefonul tau am pus asigurare 400 lei, valoare colet 400 lei, fragil si greutate 1 kg = 16 lei. E scump? Iar la posta poti sa intrebi daca pachetul se poate verifica la primire (in sediul postei se face asta) si plata dupa.
Stiu ca se putea face asta. Eu zic ca merita pentru un N71 si Iphone 3G.
Trebuiesc ambalate bine. Cum faci tu trebuie sa faca si ea.
http://www.posta-romana.ro/......mburs.html

| DjD3liric explică (pentru horia2012):

Horia baga id meu de mess sa imi explici si mie ca eu is cam prost la astealaughing
alyboss_11

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va intalniti in Buzau de exemplu, si faceti schimbul face to face.Altfel nu vad cum.

| DjD3liric explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu mane dar nu merge prin posta sau prin fan courier as vrea mai mult si la fan e mult mai ieftin

| anonim_4396 a răspuns (pentru DjD3liric):

De aceea zic sa va intalniti la jumataea distantei si faceti schimbul asa e cel mai bine si sigur.

| DjD3liric explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu cred ca o pun pe ea sa trimita sau cred ca ma ris oricum.

| AdeeLinna22 a răspuns:

Mai bine cauti sa faci schimbul cu cineva care e din Iasi. Va intalniti undeva si faceti schimbul. Asa e mai sigur big grin

| DjD3liric explică (pentru AdeeLinna22):

Pai da dar eu vr iphone pe ala rar daca ma intelegi si eoriginal
dar cu fan courier nu merge adica sau sa o pun sa dea ea prima nu stiu

| AdeeLinna22 a răspuns (pentru DjD3liric):

Nu puteti sa-l trimiteti amandoi in aceeasi zi? Spune-i ca e serios. Si daca tu esti serios, trimite-l tu mai tarziu putin.

| DjD3liric explică (pentru AdeeLinna22):

Pai da eu vr sa fac comanda adica sa chem fan si sa ii dau telu sa ia telu de la ea si sa ii dau bani omului

| AdeeLinna22 a răspuns:

Din Ialomita, scuze.