| AndreiMihalescu132 a întrebat:

Sall. am vrut sa imi updatez soft-ul pe iphone si mi-a aparut o eroare. acuma s-a blocat cu logo-ul Apple si bara aia unde trebuie sa se incarce. dar nu se incarca. am incercat sa-l pun in DFU mode. dar nu raspunde merge. nici sa-l inchid nu pot. ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| valyionutzz a răspuns:

A ramas blochat in recovery mode :
uite aici cum faci Pasul 1: Instaleaza iTunes pe PC sau pe Mac. Trebuie sa ai de asemenea cablu de date pentru iPhone-ul tau;

Pasul 2: Porneste iTunes pe calculator;
Pasul 3: Conecteaza iPhone-ul la calculator;
Pasul 4: Tine apasat butonul de Home si de Power pana display-ul devine complet negru. Elibereaza butonul de Power si tine in continuare apasat butonul de Home pana cand vezi pe telefon imaginea de mai jos:

Iphone Recovery Mode
Pasul 5: Daca imaginea nu a aparut, repeta procedura de la Pasul 3 si Pasul 4; Imaginea ar trebui sa apara in orice conditii. Nu prea ai cum sa strici telefonul din JailBreak; Daca imaginea de mai sus a aparut, continua cu pasul 6;

Pasul 6: Dupa ce iTunes a descoperit iPhone-ul in Recovery Mode, ar trebui sa descarce automat ultima versiune de software existenta (in cazul meu 4.3.2).

Pasul 7: Dupa instalarea automata, iPhone-ul ar trebui sa se restarteze si apoi iTunes va cere sa activezi SIM-ul. Pentru cei care nu-l pot activa, trebuie sa repete procedura de jailbreak. Daca nu mai exista Jailbreak pentru versiunea curenta atunci ai o mare problema.
Funda?