| Mihai_George_1997 a întrebat:

Sall, cum imi dau seama daca un Nokia N97 e fake sau original?

Răspuns Câştigător
| kalasnicov a răspuns:

Frate la Nokia n97 ca sa vezi daca e fake in primul rand te uiti sub bateriie daca e made in japan china koreea india indonesia sunt piratate daca e made in italy spain england Olanda sunt originale

7 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Daca are locasuri pentru doua simuri e fake. originalul nu e dual sim

| kalasnicov a răspuns (pentru radu75):

Frate la Nokia n97 ca sa vezi daca e fake in primul rand te uiti sub bateriie daca e made in japan china koreea india indonesia sunt piratate daca e made in italy spain england Olanda sunt originale

| MitroKta a răspuns:

Apelezi *#0000#. Daca e original, iti arata numele si anul fabricatiei, precum si durata totala a apelurilor. Si in plus, originalul nu e dual-sim.

| para001 a răspuns:

Daca.i functioneaza blitul si bluetooth e original
nu uita de funda

| gabi45 a răspuns:

Uitat-e sub acumulator si cauta RM-u. Daca RM-u nu exista sau daca nu scrie RM-505 atunci e fake.

| Ex7R3aM47 a răspuns:

Il cumperi la prima manawinking.

| vladutz1415 a răspuns:

Bateria trebuie sa aiba un logo holografic cu 2 maini; langa acel logo, trebuie sa fia o banda, razuieste-o si daca are un cod de 20 de cifre e original

| MihaitzaM a răspuns:

Originalul e putin mai mare decat fake, iar la original cand il pornesti ar trebui sa apare decat NOKIA simplu din cate am vazut eu.