| ttyes a întrebat:

Sall TPU, am gasit pe mercador un baiat si e disponibil sa facem schimb de telefoane.Numai ca eu sunt din valcea, el din bacau.Si a zis ca facem doar daca trimit eu primul.Ce sa fac? Nu vreau sa trimit eu primul, dar chiar nu i la-si fura sau nu i l-as trimite inapoi daca nu mi-ar place.Cum sa fac sa-l conving? De intalnit eu nu m-as duce undeva sa ma intalnec cu el, doar daca ar veni el aici.

8 răspunsuri:
| AndaBăă a răspuns:

Părerea mea este să nu i-l trimiți tu primul. Dacă il păstrează și nu-ți mai trimite inapoi telefonul?! Cel mai bine ar fi să vă intalniti față in față si sa faceti schimbul, altfel nu stiu. Baftă. :*

| AdrianVoicu a răspuns:

E din bacau e 100% tiapa!;]]]

| Roliii a răspuns:

Nu o face, si totusi chiar asa sa faci schimb de telefoane? Macar fa-o cu unul din acelasi oras sau cu un cunoscut, sau mai bine strange bani special pentru ati cumpara unul nou, dar in nici un caz nu fa asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa trimiti tu telefonul? mai primeste o duda inapoi.

zi ca faceti schimb frumos, el trimite telefonul contra unei sume ramburs, tu la fel. practic va vindeti unul altuia telefonul prin curier, nu ca asa nu ar putea sa te tepuiasca, dar vezi macar daca accepta

| davidtm a răspuns:

Nu trimite primul, nu poti sa stii ce iti trimite el.mai bine va intalniti.
dar imi zici si mie te rog ce telefon ai tu si ce telefon are baiatu?

| FeeLGooD a răspuns:

Deci faci asa: il convingi ca esti un om respectuos si amabil si nu ai face copilarii din astea prin furtul telefonului(Fa poza la acea convorbire si pastreaz-o pe PC in caz ca ti-l fura ca sa ai dovezi la politie si la acel site!)Daca nu incercati sa va intalniti fata in fata la cel mai apropiat oras de al lui si de al tau. Funda? big grin

| positivity a răspuns:

Știi, ești cam credul!
Nu se fac schimburi de acest gen pe internet. Să zicem că tu îi trimiți telefonul tău. Dacă nimerești un tip cu bun simț, îți trimite telefonul, însă dacă nu, te alegi fără nimic.
Cel mai bine e să vă întâlniți față-n față și să faceți acel schimb.

| ttyes explică (pentru davidtm):

Eu am Nokia asa 302 si el Samsung galaxy s1(ar trebui sa-i mai trimit eu 20-300 de lei)