| Cristi19991999 a întrebat:

am luat o tableta prestigio, mi-am luat usb la el 3g si nu stiu cum sa il conectez, am cautat pe net dar imi trebuie 2 programe mi s-a zis sa intru pe magazin play, cand dau sa fac cont nou imi zice sa activez wi-fi dar n-am mi s-a zis ca e gratis dar imi cere wi-fi si nu imi merge ca eu am doar usb, vreo solutie funda

Răspuns Câştigător
| YoIustin a răspuns:

Cauti o retea de wi-fi. gasesti la orice terasa, internet caffe, oriunde. te conectezi acolo si-ti iei programele. Desi nu cred ca ai nevoie de asa ceva. scoti cartele din acel stick (are in el o cartela ca de telefon) si o bagi in tableta. Problem solved. Are si un prieten de-al meu tableta prestigio si si-a luat net mobil dela cu stick si si-a pus cartela aia in tableta si merge bine mersi.