| Ateistu a întrebat:

Sall TPU
Am niste nelamuriri
De ce ios este cel mai stabip sistem de operare din lume?
Voi ce alegeti ios sau android?
Iphone 5s or Samsung galaxy s5 astept parerile voastre

5 răspunsuri:

IOS-ul nu se viruseaza, nu are deloc lag, e un sistem destul de inchis.
Eu as alege iPhone 5s sau as astepta pana in septembrie cand apare iPhone 6, dar asta depinde si de tine, de gusturile tale. Daca vrei sa ai un sistem care il poti costumiza cum vrei alegi Android, daca vrei un sistem mai simplu, foarte usor de utilizat, fluent alegi iOS. Oricum gusturile nu se discuta.

Răspuns utilizator avertizat
| EleonorM a răspuns:

Ideea sta in felul urmator:
Ios nu are widgeturi, nu are customiz pentru teme (doar daca ii faci jailbroken), e limitat ca si design, harta de la Apple are multe buguri..si sunt multe si multe altele, pe langa faptul ca iphone costa 600de euro, unde platesti practic firma, nu telefonul sau tehonlogia.
Cu android ai mai multe variante, gen Samsung,HTC, Huawei, Sony, LG.
Plus ca majoritatea tabletelor sunt pe sistem de android, lucru care face mai usor 'share'-ul pozelor, filmelor etc.
Am folosit iphone 5 (si m-am jucat si cu un 5s) si tot la Samsung Galaxy am ramas. Daca ai prieteni cu iphoneuri si diferite androiduri, joaca-te cu ele vreo cateva ore si vezi care-ti place cel mai mult. Parerile sunt diferite.

1) Hartile de la Apple nu mai au bug-uri.
2) Gresesti, nu platesti firma ci telefonul.
3) Procesorul din S4 nici nu se poate compara cu cel din 5S. Depinde si de modelul procesorului ca si la PC-uri, nu doar de cati GHz are. La S5 inca nu am vazut scoruri in GeekBench.