| GabrielPC a întrebat:

Sall TPU, am si eu un telefon Sony Ericsson k800i si cand il aprind ecranul imi da flashuri adica alb apoi se inchide si o tine tot asa, eu cred ca e softul stricat. Cine stie si ma poate ajuta cu vreun sfat sau un program cu care sa-i fac softul... mersi anticipat happy Cine ma ajuta sa rezolv problema ii dau FUNDA big grin

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Incearca folosind Sony Ericsson Update Service.
Vezi daca vrea.
Nu m-ar mira, dar scapa de telefonul ala, e batran si sa nu moara...

| GabrielPC explică (pentru sltlp):

Am incercat cu programul asta si nu merge cand bag cablu de date in tel nu il vede si telefonul tot nu se aprinde big grin astept alte pareri!

| sltlp a răspuns (pentru GabrielPC):

Pai nu. Cu update service, trebuie sa tii apasat pe C sau pe 2+5 cand telefonul este inchis, urmezi pasii, de acolo. Programul asta nu trebuie sa iti aprinda telefonul si nici sa ti-k detecteze automat. Instalezi, alegi telefonul si urmezi pasii. e de resofare. Resoftare nu inseamna deschis telefon, ca nu iti resofteaza telefonul cu ecranul deschis!
vezi ca nu faci bine

| GabrielPC explică (pentru sltlp):

Da frate am incercat. stiu ca pe C sau pe 2+5 trebuie sa tin apasat da chiar nu mi-a mers sad sta asa si nu face nimic oricat l-as lasa...

| sltlp a răspuns (pentru GabrielPC):

Daca telefonul nu e mort, nu are cum sa nu mearga. Urmareste
http://www.youtube.com/watch?v=2r0J0eq5ye4
cu atentie, nu te grabii, cap coada, ca sa intelegi ce vreau sa zic.