| Mascatu69 a întrebat:

am un Allview a5quad si mi sa stricat bateria asa ca am inlocuito cu una mai mica de Samsung,am fixato si am aprins telefonul darimi dadea un mesaj de atentionare sau ceva "temperatura excesiva, scoateti bateria " ceva de genu. Ce ar trebui sa fac in-afara sa arunc telefonu sau sa imi iau alta baterie

2 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, e periculos sa folosesti o baterie care nu a fost produsa pentru tipul ala de telefon.

| Mascatu69 explică (pentru ionut258):

Da asa e dar sa mai dau alti bani pe o baerie care se face la comanda... oricum mersi de raspuns