| costinxix a întrebat:

am un card Kingmax micro sdhc de 8 gb class 10 si cand dau format imi apare ca este de 1 gb si nu merge.
Va rog ajutati-ma
Dau funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Aşa cum spuneam, s-ar putea să se fi stricat cardul!

Şi eu am o memorie flash ( memory stick ) care a păţit la fel şi NU am reuşit să-l mai "readuc la viaţă".

Poţi încerca să foloseşti de pe net diverse utilitare pentru formatare, dar NU pot garanta că vei reuşi cu vreuna.

Eu am încercat cu vreo 4-5 şi am renunţat!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Încerci să-l formatezi de pe Pc ori de pe telefon?

Sunt cazuri când nu poţi de pe unul, dar poţi de pe celălalt...

Sau se poate ca să fie defect cardul, poate a fost virusat şi atunci NU vei mai putea să-l formatezi şi să-l foloseşti!

| costinxix explică (pentru bursuc001):

Am icercat de pe amandoua si tot nu merge

| bursuc001 a răspuns (pentru costinxix):

Aşa cum spuneam, s-ar putea să se fi stricat cardul!

Şi eu am o memorie flash ( memory stick ) care a păţit la fel şi NU am reuşit să-l mai "readuc la viaţă".

Poţi încerca să foloseşti de pe net diverse utilitare pentru formatare, dar NU pot garanta că vei reuşi cu vreuna.

Eu am încercat cu vreo 4-5 şi am renunţat!