| horysk8 a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy gio am internet pe cartela iar cand intru pe android market sa descarc aplicatii aplicatiile mi se instaleaza in memoria telefonului.Cum sa fac sa mi se instaleze pe cardul de memorie? cine stie fundawinking

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acest model de telefon este setat să descarce aplicaţiile în memoria internă - vezi Manualul de utilizare la linkul SURSĂ :
http://downloadcenter.samsung.com/......Screen.pdf

"Descărcarea aplicaţiilor din Android
Market
Prin utilizarea platformei Android, funcţionalitatea dispozitivului
poate fi extinsă prin instalarea de aplicaţii suplimentare. Android
Market vă oferă o modalitate simplă şi rapidă de a achiziţiona
jocuri şi aplicaţii pentru mobil.
• În funcţie de regiune sau de furnizorul de servicii, este posibil ca această caracteristică să fie indisponibilă.
• Aparatul dvs. va salva fişierele utilizatorului din aplicaţiile descărcate în memoria internă."

Poţi să le MUŢI pe cardul de memorie folosind aplicaţia App 2 SD ( move app to SD ), pe care o poţi descărca de la linkul oficial :
https://play.google.com/......ps/details

| horysk8 explică (pentru bursuc001):

Am descarcat programul app2 sd dar nu merge nici cu acesta eu vreau sa stiu cum sa fac sa mi se salveze pe card atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista categoria "Telefonie".