| Alex12345678900987654321 a întrebat:

.. As vrea niste telefoane bune pentru jocuri gen subway surfers, temple run etc.(adica sa nu se blocheze)

PS: Ce parere aveti de iPhone 3gs sau 4/4s,sunt bune pentru jocuri?

9 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Iphone-urile 3GS si 4 sunt prea vechi, nu ruleaza ultima versiune de iOS. Iphone 4S ruleaza ultima versiune de iOS dar nu pentru foarte mult timp de acum incolo. Indicat e sa iti iei iphone 5 sau mai nou, din randul androidelor daca astea le preferi Samsung galaxy s4 sau s5.

| Totenn a răspuns:

Salut, sunt foarte bune pentru jocuri insa sunt cam vechi.Cel mai recent IOS e de 8.1.3 si pe iPhone 3GS/4/4S daca bagi IOS-ul asta cred ca o sa mearga greu rau. Iti recomand iPhone 5 (eu am telefonul asta din 2012, se misca ca nou si am ios 8.1.3)
Nu iti recomand telefon cu android, se blocheaza, da crash (iese din joc singur), se misca greu.

| userul7200 a răspuns (pentru Totenn):

Eu am am un Galaxy S3 si nu am probleme cu el merg jocurile ca apa. Samsungul e putin mai mare si are un processor quad-core in timp ce iphone-ul 5S are un processor dual-core. Sunt aproape la fel dar poti compara aici http://www.phonearena.com/....../6330,7710

| Totenn a răspuns (pentru userul7200):

Salut, de cand ai telefonul? iphone 5s are dual core dar are sistem de operare IOS iar asta inseamna mult. Telefonul tau are sistem de oprerare android si cu timpul va merge prost, si eu am avut Samsung galaxy S4 mini si dupa o luna - doua de utilizare mi se misca greu

| userul7200 a răspuns (pentru Totenn):

Salut, de un an

| oODonViperOo a răspuns (pentru Totenn):

Sunt unele telefoane android care isi merita banii si functioneaza bine si dupa mai mult timp de utilizare! Daca iti iei un android de 25milioane nu o sa ai probleme cu el+ca e mult mai complex android-ul si poti face mult mai multe chestii cu el.Intr-adevar sunt unele telefoane care dau crash dupa cum ai spus tu, dar daca il ingrijesti si stii ce sa faci cu el nu o sa ai problema asta.Am un HTC One M8 si crede-ma, nu este Iphone mai bun decat el.Il am de 5-6 luni si este inca ca si nou cu toate ca am multe aplicatii si jocuri in el.Crash nu da niciodata, poze face cum Iphone probabil nu va face in urmatorii 10 ani daca tot asa se misca cu evolutia.

| Alex12345678900987654321 explică (pentru oODonViperOo):

Eu nu am o parere nici rea nici buna de telefonul tau, dar iPhone este un telefon care are acel ceva care te atrage ceea ce un telefon cu android nu prea o face.

| oODonViperOo a răspuns (pentru Alex12345678900987654321):

Stiu asta! Dar nu sa poata bate niciodata un android cum e Note4 sau M8(nu spun asta pentru ca il am eu, uita-te pe internet).Cum e si Iphone6, e practic un pas inapoi.In afara de mermoria RAM, este destul de slab telefonul.5s-ul are procesorul mai bun decat 6-le.

Răspuns utilizator avertizat