| Iuly2001 a întrebat:

Cam ce procesorul si cati rami ar fi ideal pentru ca un telefon sa ruleze bine cele mai noi jocuri?

Răspuns Câştigător
| iuli000 a răspuns:

Am avut un telefon de 1 gb ram si quad-core de 1, 3ghz. Nu am avut nici cea mai mica problema. deci iti recomand un telefon de 1 gb ram si quad-core de 1, 3ghz( http://www.emag.ro/......DHGMGBBBM/ ), iti recomand sa ai grija sa vezi daca telefonul suporta jocuri 3d+ grafica calumea sau poti sa mai plusezi pentru orice evantualitate. funda.

6 răspunsuri:
| daniel999asd a răspuns:

Peste un ram si procesorul sa fie quad core, peste 1, 5 ghzwinking

| Tamas_Ionutz_2000 a răspuns:

Un procesor ce 1, 7 ghz si memoria de 2 rami ar fi cel mai ok eu am Allview x1 soul si merge perfect

| Iuly2001 explică (pentru iuli000):

Eu am gasit la un pret mai mic GoClever Quantum 500 are 1 gb ram si procesor quad core 1, 2 gh crezi ca e bunicel?

| Bejan_Valentin_1998 a răspuns:

Procesorul ideal pentru jocurile astea noi ar fi un quad-core...acuma ca e 1, 2-1, 3-1, 5 prea putin conteaza.Ram mini 1 gb.placa grafica in schimb conteaza foate mult deci ai grija sa alegi un telefon cu hardware mai nou.

| MskDesign a răspuns:

Minimul ar fi 1 gb de ram si procesorul de la 2 nuclee.

| iuli000 a răspuns:

Legat de telefonul de la goclever e bun dar e posibil sa iti sacadeze un pic jocurile. Dar de functinat vor functiona toate.