| XAMQSL a întrebat:

cum pot decoda un Sony Ericsson k800i codat pe Orange? Apropo,se poate, ca a mai fost decodat de altcineva.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Ca sa il decodezi mai bine il duci intr-un service care se ocupa cu asa ceva, pentru ca nu e treaba sa o faca oricine si risti sa il strici cu totul

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a decoda un telefon achizitionat de la Orange Romania, trebuie sa mergi intr-un magazin Orange cu telefonul, garantia si factura. Acesta va fi trimis in service, decodat si apoi returnat in magazinul in care l-ai predat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| XAMQSL explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc dar nu mai am nimic de la telefon il am de ceva timp si am pierdut toate actele de la el.