| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. De ce nu incarca telefonul? Este de la mufa lui sau a incarcatorului sau intrarea USB din incarcator? Ce pot face? Ms.

Răspuns Câştigător
| Petryshor a răspuns:

1.incearca cu acelasi adaptor de la incarcatorul de original dar cu alt cablu de date.
2. Incearca cu alt incarcator (adaptor+cablu)
3. Incearca sa stergi inauntru la mufa, e posibil sa ai praf sau poate s-au oxidat lamele. Daca nici una nu functioneaza atunci cel mai indicat ar fi sa mergi la un service gms.
La mine a mers pct.1, era cablu de date de vina.

4 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Încearcă și cu alte încărcătoare, dacă tot nu încarca trebuie să-ți schimbi mufa telefonului. Baftă!

| Jouliete a răspuns:

Probabil mufa cere intra in telefon este uzată și daca înainte mergea si acum nu înseamnă ca trebuie sa iti cumperi alta, iar daca nici aceea nu merge sigur e problema încarcatorului.

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Daca incarcatorul nu prezinta defectiuni sau nu e deteroiorat atunci e de la telefon, uita.te daca nu cumva are ceva minzerii acolo si daca nu du.l la reparat.

| sorin7pc a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie nu incarca deloc
e din cauza mufa telefonului
trabuie sa il duci la sevis s-a iti lipeasca mufa