| va2311paa a întrebat:

Sall tpu.Eu am smsung galaxy mini 2 si vreau sa stiu doua lucruri:
1.Cum pot sa dau upgrade de la android 2.3 Gingerbeard la android 4.1 Jelly Bean?
2.Este cumva mai bun Samsung galaxy chat decat Samsung galaxy mini 2? Funda la cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Khicki9564 a răspuns:

Cum sa fi asa IDIOT sa scrii ca chatul nu are mem ram laughing eu acum de pe el scriu si mentionez ca are 512mb ram iar cu un program numit "max procesor" cumparat desigur poti sa-ti faci overclock pe procesor sa ajungi la 976mhz (fata de 850) e mare realizare, si nu, nu-ti trebuie cyenogen sau altele. ( Vorbesc de galaxy chat) Deci e mai bun din toate punctele de vedere + ca acum de 1 sapt a venit cu un update la versiunea Jelly Bean 4.1.2 si arata/functioneaza mult mai bine

11 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

1.android 4.1.2 sunt pentru telefoane mai perfomante cum ar fi s2, s3 mini, s3, s4..etc..si daca vei instala acest android o sa-ti mearga greu..in meniu, jocuri etc.
2.si cred ca mini 2 este mai bun pentru ca chat, nu are memorie RAM.
si uite aici o comparatie! http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4866&idPhone2=3883
funda?

| va2311paa explică (pentru davidtm):

In primul rand Samsung galaxy mini 2 are update la android 4.1. 2Jelly Bean dar nu a aparut oficial in Romania deci ai comentat degeaba...

| davidtm a răspuns (pentru va2311paa):

1.cum sa pui android 4.1.2 pe caruta aia? androidul ala este pentru telefoane mult mai inteligente cum ar fi s4, s3..si pe gsm arena, nu arata ca se poate pune 4.1.2 in el.dar daca vrei poti pune fortat, dar o sa mearga greu: ))
2.habar n-am despre ce vorbesti ca 4.1.2 nu a aparut oficial in Romania

| va2311paa explică (pentru davidtm):

Mda........In fine pe caruta ai nu dar Samsung galaxy chat de ce are ma android 4.1.2? Mai bine taci cica telefoane inteleigente gen s4, s3.Pana si galaxy fame are android 4.1.2 pana si smart 3 are android 4.1.2.Esti destept rau.

| va2311paa explică (pentru davidtm):

Poate caruta aia nu are dar chat de ce are ma sau smart 3 sau fame? Ia raspunde daca te crezi destept cu s2 si s3 tau...

| davidtm a răspuns (pentru va2311paa):

Taci dracu compari tu mini 2 cu s2 u meu?laughing

| va2311paa explică (pentru davidtm):

Nu ma pun la mintea ta dar daca tu esti prost bata mai bine taci din gura si iesi de pe site-ul asta ca nu-i pentru mintea ta...

| va2311paa explică (pentru davidtm):

A da si copil prost am zis ca update-ul la mini 2 nu a aparut in Romania nu androidul daca esti taran si nu sti sa citesti asta este alt lucru...

| shecherap a răspuns:

Samsung galaxy chat este aproape la fel ca Samsung galaxy mini 2. Doar ca chat are procesor de 850 mhz fata de 800 la mini 2. Eu iti recomand Samsung galaxy chat pentru ca are si memorie interna de 4 Gb.Samsung galaxy mini 2 nu are update la jelly bean decat daca folosesti un rom de pe net cum ar fi Miui sau cyanogenmod. Oricum daca faci update sa nu te astepti sa iti mearga temple run..subway surfers fara lag. Funda?big grin

| shecherap a răspuns (pentru shecherap):

La chat ai android 4.0 si poti face update la 4.1.2 jelly bean. Chiar daca are putin ram o sa ajute androidul si procesorul big grin

| danieldubstep1996 a răspuns:

Pana la urma ce telefon ti-ai luat? astia zic ca galaxy mini 2 este praf pe langa galaxy chat, va zic eu ca nu este ca am avut chat si era varza cu tot cu androidu lui de 4.1.2!
Acum mi-am luat mini 2 si l-am "tunat" sa zic asa. Androidul este 2.3.7 RAM-ul este 411 nu 512Mb cum se zice pe gsm arena ca aia nu stiu care este treaba ca ei pun specificatiile primite de la producator...dar partea frumoasa la mini 2 este ca poti sa faci overclock (sa maresti procesorul pentru cine nu stie) pana la 1.12 ghz STABIL si cand zic stabil ma refer la rom...nu da crashuri restarturi si merge aproape orice joc..cu exceptia celor care chiar au nevoie de mult mai mult procesor si ram! deci daca vrei sa iti faci mini 2-u cum trebuie imi dai mesaj. poate intru eu sa-l vad(mesajul)! bafta