| razzviy a întrebat:

maintrebam daca merita sa imi iau tell-ul asta
Telefon mobil Dual-Sim Allview A4 All parerea mea este ca ee foarte bun... dar vr sa stiu cam cum reactioneaza la jocuriile imi mari ex: asphalt 6, 7 modern combat 4(sau asta ultimu aparut care o fii) si din astea
Voi da funda in functie de: cat de bine mi-l prezentati(adica il descrieti) si de cat de mult il recomanda-ti happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dual-Sim Allview A4 All.
Telefon cu android 2.3.6 Gingerbeard cu processor de 1 ghz single core.
Daca e vorba de jocuri, poate va face fata la jocuri mai mici. (Galaxy Young cu processor de 1 Ghz avea lag la jocul subway surfers.-s-ar putea sa apara si aici.)
Nu iti recomand telefonul, pare ca are un design frumos, dar nu are specificatii avansate.
Iti recomand(daca ai destui bani) sa cumperi un telefon cu un processor dual core, cum ar fi S2 sau Orange Nivo. Eu special folosesc S2. Nu am probleme cu el. Ruleaza bine chiar si la jocurile aparute noi. Gen asphalt, Dead trigger. Etc.
Deci recomandarea mea e, sa mai pui putin bani acolo, si cumpara un telefon cu Processor DUAL-Core. happy

6 răspunsuri:
| razzviy explică (pentru bursuc001):

Atunic las ca o sa mai caut si o sa mai strang bani big grin

| ufromupps a răspuns (pentru razzviy):

Bafta. happy!

| Razvan_Nos_1984 a răspuns (pentru bursuc001):

Allview A4ALL e dual core de la site-ul oficial Allview

| ufromupps a răspuns (pentru Razvan_Nos_1984):

Http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-allview-a4all-4406

Probabil dual-sim. Dar in niciun caz nu e DUAL-Core.

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Pai iti recomand un Nokia lumia 610 sau 520,, nu au android da sunt mult mai bune,,, le gasesti si la cutie la pretul unui Allview nou

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Jocurile "mari"/noi/performante NU vor merge bine ( sau chiar deloc ) pe acest model deoarece are DOAR 256 Mb RAM şi DOAR Android 2.3.6, precum şi procesor single-core de doar 1GHz!

Toate cele bune.