| nicusor222 a întrebat:

Sall.TPU. Nu ma pot decide ce telefon sa-mi cumpar din urmatoarele love struckperia z, S3, lumia 920. Care ziceti sa-l cumpar. Si argumentati de ce ala si nu ala. FUNDA.

Răspuns Câştigător
| xxx8 a răspuns:

Pai daca vrei un telefon pentru poze Nokia lumia este perfect plus ca are acea caracteristica care mentioneaza ca el se poate incarca prin wii fi fara al mai conecta la priza dar cu el nu ai asa multa libertate adica nu o sa poti trimite fisiere prin bluetooth in rest e super misto telu insa daca vrei performanta iti sugerez Samsung s3 deoare ce are un procesor quad core acesta pare a fi telefonul perfect pentru jocuri plus ca are si el o camera buna dar sa nu uitam ca, chiar daca are camera cat Nokia cel putin pe aproape Nokia are tehnologia pureview ceea ce ii comfera o mult mai multa claritate si ultima varianta ar fi designul care il are Sony xperia z si acesta insa este destul de puternic din punct de vedere al caracteristicilor are un ecran superb ajutat de tehnologia Sony bravia engine care ii da o claritate excelenta plus rezistenta lui la apa si praf eu as alege Nokia lumia 920 deoarece iubesc caracteristica aceea cu incarcarea wii fi si tot odata iubesc camera lui foto care este minunata

2 răspunsuri:
| Finetti1313 a răspuns:

Diferenta de pret dintre ele nu e mare. Intre xperia z si lumia 920 e clar ca lumia e mai bun: are windows, are un ecran mare, este disponibil in multe culori, are o baterie foooarte buna (17.000 h) - si eu am avut un lumia si am fost foarte multumita.winking Xperia are o camera mai mare decat lumia - 13.1 si 8.7.
Eu acum am un Samsung Wave 3 si sunt foaaarte multumita. Eu as alege S3 pentru ca este, comparabil, cel mai cautat de pe piata. E rezistent, are ca sistem de operare android, deci suporta multe aplicatii, e dragut, are o camera buna si face niste poze frumoase.
Sper ca te-am ajutat. funda? happy

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Nokia pentru ca se misca mai repede si este un telefon la fel de mare ca Samsung galaxy s3 dar are camera secundara 1.3 mp si dhiar daca are procesor mai slab decat Samsung se misca mai bine