| pampam6372 a întrebat:

Stiti cumva daca la Orange se instaleaza root-uri pt. Android? Daca da, pentru cat?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Mai in orasul meu la Orange stiu ca fac baietii de acolo root terminalelor blocate in Orange pentru 50 lei, ar trebui sa faca asta si in magazinul Orange din orasul tau. Bft! happy

| smexhy a răspuns:

? nu e "instalarea" root-ului.
Orange sau orice alta retea nu se ocupa cu asa ceva. (eventual GSM-urile).
La GSM-uri n-ar trebui sa coste foarte mult, eventual pana in 20 lei sau pe gratis cine stie.
Daca ai inca garantia pe telefon nu-ti recomand sa rootezi telefonul.